Aladine Stampo MINOS Detská pečiatka Jar a Veľká noc

hviezda 1 hviezda 2 hviezda 3 hviezda 4 hviezda 5(1)Počet hvězdiček je 5 z 5
13,31 € s DPH
Skladom - Odosielame najneskôr druhý pracovný deň.
ks
Aladine

Veľká výuková tematická kreatívna sada gumových pečiatok na penovej hmote s jarnými a veľkonočnými motívmi. Sada obsahuje 43 ks pečiatok a čierny pečiatkovací vankúšik. Viac

Kód produktu: 55394 EAN: 3660016553944 Doprava a platba

Najobľúbenejší rad pečiatok, ktorý ponúka široké využitie pri výtvarných a vzdelávacích aktivitách. Vďaka inovatívnemu grafickému spracovaniu je možné jednotlivé motívy vzájomne kombinovať, vytvárať príbehy a tie potom zasadiť do určitého reálneho alebo vymysleného prostredia. Veľká výuková a tematická sada plná jarných a veľkonočných motívov. Hodí sa skvele ako pomôcka do školy. Na prvouce ju využijete pri poznávaní rastlín, zvieratiek a jarných symbolov alebo pečiatkujte, dopíšte text a vymyslite obrázkový príbeh. V sade sú tiež všetky potrebné motívy na vyrobenie veľkonočného priania.

Sada obsahuje 43 pečiatok a čierny pečiatkovací vankúšik s vyprateľným, umývateľným a nezávadným atramentom.

Ako s pečiatkami Stampo MINOS pracovať?
Pečiatkovanie je jednoduché, ale skúsenosti ukazujú, že je dobré prvé pečiatkovanie absolvovať s dieťaťom a ukázať mu správnu techniku. Pečiatky pomáhajú veľmi hravou formou rozvíjať jemnú motoriku, kreatívne myslenie a fantáziu. Pri hre sú deti motivované k dokresľovaniu prostredia, ďalších postáv aj k rozprávaniu príbehov. Sú teda ideálne pre spoločné tvorenie, hranie a hravé učenie s rodičmi alebo starými rodičmi, skvelé pre použitie v škôlkach, školách.

Pred pečiatkou si pripravte vlhčené obrúsky na utieranie prstov a pastelky (resp. vodovky a vodné štetce – predíďte kelímkovým nehodám). Pre väčšiu prehľadnosť odporúčame vyskladať spoločne s dieťaťom pečiatky na nevzorovanú tácku alebo štvrtku a roztriediť ich podľa súvislostí.
Pečiatky sa "namáčajú" do podušky spodnou gumovou (oranžovou) stranou. Ešte pred prvým namočením do atramentu sa nám osvedčila pečiatka vziať do ruky, otočiť ju a prstom prejsť po textúre gumového štočku. Dieťaťu tak ukázať stranu, ktorá pečiatkuje so slovami: "Pozri, pečiatkuje vždy táto strana.". Na dokonalé zafarbenie pečiatku stačí niekoľkokrát jemne pritlačiť na vankúšik.
Potom sa pečiatka položí spodnou namočenou stranou na papier, a prsty zatlačia postupne na všetky časti pečiatky, aby sa dokonale obtlačili všetky časti motívu, najmä tie uprostred. Tento proces odporúčame využiť na upevňovanie slovnej zásoby a pomenovanie častí tiel zvierat: "Zatlačíme na hlavu, na uši, na oči, na brucho, chrbát, nohy."
Po ukončení práce pečiatky môžu deti očistiť vlhčenými obrúskami. Pečiatky stačí potom umyť vlažnou mydlovou vodou a nechať voľne vyschnúť na vzduchu. Pečiatkovaciu podušku vždy zatvárajte a odložte vekom dole.


Tipy na tvorenie

- Veľké obtlačky umožňujú ďalšiu prácu s vodovými farbami, pastelkami, fixkami či voskovkami. Obrázkové príbehy je možné ďalej dozdobiť trblietavými lepidlami, nálepkami, či výstrižkami z papiera alebo prírodninami a vytvoriť tak plastickú unikátnu koláž.
- Vytlačené motívy môžete ďalej vystrihovať a vyrobiť si napríklad bábky do bábkového divadla.
- Kombinujte rôzne motívy, nebojte sa kombinovať veľké pečiatky aj malé drevené tlačidlá! Vznikajú tak obrázky s perspektívou, plné drobných dejových detailov!
- Vďaka hlbokej štruktúre môžete pečiatky obtlačovať aj do modelíny, keramiky či samotvrdnúcej modelovacej hmoty.
- Pečiatky je možné použiť aj na textil (s textilnou farbou alebo pečiatkovým vankúšikom na textil). Deti si tak môžu na biele tričko alebo na vankúšik natlačiť obrázok svojho obľúbeného zvieratka.


Ako udržiavať pečiatky čisté?
Pečiatky v priebehu práce utierajte vlhkou handričkou a na záver dôkladne umyte vlažnou vodou pomocou kefky.

Použitie na textil
Pri aplikácii na textil farbu zafixujte dôkladným zažehlením po dobu 5 minút (v prípade hustých textilných farieb, reliéfnych pást a kontúr cez papier na pečenie). Prať odporúčame po rube maximálne na 40 °C. Dlhšiu životnosť u maľovaného textilu dosiahnete ručným praním a používaním šetrných pracích gélov.

Parametre
Rozmery velikost razítek 0,6 - 7,5 cm
Odporúčaný vek výrobcu od 3 let
Číslo položky 55394
Snažíme sa pre Vás vyberať len tie najlepšie hračky a pomôcky od overených výrobcov, ale keby ste predsa len našli nejakú vadu, máte samozrejme právo tovar do 24 mesiacov od nákupu reklamovať.
Štandardná doba pre vrátenie produktu je zo zákona 14 dní. Tento tovar nesmie byť použitý alebo poškodený. Peniaze za takto vrátený tovar Vám vrátime čo najskôr, najneskôr do 14 dní od odstúpenia od zmluvy,